لوگو تایپ

لوگوتایپ چیست: برای جواب به سوال باید گفت که، لوگو تایپ یکی از طرح های مورد استفاده در زمینه نشان های تجاری میباشد. این طرح ها معمولا شامل زیر مجموعه های بسیاری میباشد. برای مثال لوگو های لتر بیس مانند مونوگرام ها از انواع این دسته هستند. با این حال معمولا منظور از این عبارت، لوگو تایپ اسم است. این طرح ها با استفاه از حروف تهیه میشود. به دلیل عدم وجود عناصر بصری دیگر، ارتباط این نوع لوگو با فعالیت مورد نظر از طریق تنظیم فرم و زاویه خطوط ایجاد میشود. در طراحی لوگوتایپ فارسی یا حروف انگلیسی باید به فرم اصلی خطوط تبعیت کرد. چرا که در این طرح ها بر خلاف موارد انتزاعی آن، تمرکز انتقال مفهوم به روی نمایش نام برند میباشد. لذا خوانایی حروف باید بالا باشد.

انجام خدمات سفارش طراحی لوگو و لوگوتایپ گروه کومو مارکت

طراحی لوگوتایپ :

همان طور که اشاره شد، در طراحی و ساخت لوگوتایپ باید به حروف توجه کرد. اگر نوع خط مبنا برای طراحی به صورت عموم آشنا نبوده و یا دارای پیچیدگی خاصی نسبت به متون مورد استفاده توسط عموم داشته باشد، استفاده از آن محدودیت بالایی داشته در نتیجه نمیتوان از آن در بسیاری از زمینه ها استفاده کرد. همان طور که گفتیم، چه در لوگو تایپ فارسی چه انگلیسی، تمرکز طرح به روی انتقال و درک نام برند میباشد. در ادامه در خصوص یکی از مهمترنی اصول طراحی لوگوتایپ توضیحات بیشتری خواهیم داد.

اصول طراحی لوگوتایپ :

برای طراحی انواع لوگوتایپ ، باید اصول مختلفی را رعایت کرد. یکی از آن ها توجه به موضوع فعالیت میباشد. این مورد به دلیل تأثیرگذاری مستقیم بر فرم و رنگ از اهمیت بالایی برخوردار است. در برخی از زمینه ها انتقال مفهوم نام کامل چندان اهمیتی ندارد. لذا میتوان شفافیت ( خوانایی) حروف را برای اهداف دیگر کمتر کرد. با این حال در برخی دیگر نیاز به درک ظاهری فرم حروف و به طور کل تشخیص سریع نام فعالیت میباشد. که در نتیجه نباید تغییر زیادی به حروف داد. چرا که برای مثال در فعالیت هایی مانند رستوران ها نام فعالیت برای یافتن سریع تر توسط مخاطبین دارای اهمیت زیادی است. از این رو باید در ساخت لوگوتایپ ها برای این موارد نام برند کاملاا خوانا باشد. در ادامه نمونه لوگو تایپ فارسی و انگلسی طراحی شده توسط گروه کومو مارکت آورده شده است.

نمونه لوگوتایپ :

قیمت طراحی لوگوتایپ :

به طور عامیانه تعرفه هزینه ها و قیمت طراحی لوگوتایپ معمولا از دیگر انواع نشان های تجاری کمتر است. از طرفی در کومو مارکت تلاش شده که تعرفه ها را تا حد ممکن ثابت نگهدارد. همچنین ما تلاش میکنیم تا قیمت و هزینه انجام سفارش طراحی لوگو را به صورت عادلانه تنظیم کنیم. این مورد به دلیل توجه به فعالیت شما در نتیجه نیاز های لوگو برای یک زمینه خاص میباشد. با این حال توجه داشته باشید که هزینه طراحی یک لوگو حرفه ای در کومو مارکت هیچ گونه ارتباطی با نوع و سبک طراحی ندارد. به طور کلی یک تعرفه عادلانه باید با توجه به موضوع فعالیت ایجاد شود. لذا در صورتی که شما یک فعالیت نوپا و کوچک باشید، هزینه کمتری نسبت به دیگر فعالیت های بزرگتر پرداخت میکنید. این در حالی است که لوگویی که تحویل شما داده میشود، یک لوگو متناسب با فعالیت شما است و تمامی نیاز های شما را برطرف میکند.

سفارش طراحی لوگوتایپ :

انجام سفارش طراحی لوگوتایپ اغلب برای موضوعات تازه تأسیس کاربرد بسیاری دارد. همچنین فعالیت هایی که نیاز به انتقال نام به مخاطبین دارند از این سبک استفاده میکنند. به طور کلی در طراحی وردمارک باید نام کامل فعالیت استفاده میشود. به علت یک موضوع روانشناسی تکرار یک عبارت میتواند در یادآوری یک موضوع کمک بزرگی کند. از این رو اگر چهره فعالیت شما نام شما باشد، در نتیجه شانس یادآوری نام فعالیت توسط بینندگان نیز بیشتر خواهد بود. با این حال اگر نام فعالیت دارای یک هویت بصری قوی باشد باید از آن در لوگو استفاده کنید. یک تصویر ساده بهتر از یک نام بخاطر سپرده میشود. از این رو توصیه میشود که در سفارش طراحی لوگوتایپ ( وردمارک ) به این مورد دقت کنید.