طراحی logo لوگو چیست ؟

لوگو چیست :

  1. Home
  2. »
  3. آموزش طراحی لوگو
  4. »
  5. لوگو چیست :

برای دادن جواب ساده به سوال لوگو چیست میتوان گفت که لوگو یک طرح بصری برای نمایش چهره یک برند است. از این رو همان طور که ساده ترین راه تشخیص یک شخص چهره آن فرد است ، در خصوص شناخت و شناسایی یک برند نیز لوگو آن مورد استفاده قرار میگیرد. به همین دلیل در طراحی لوگو سعی بر این میشود که طرح دارای مهمترین مفاهیم یک برند در خود باشد. با این حالبه دلیل استفاده گسترده از این طرح ، محدودیت های بسیاری در ایجاد و طراحی آن وجود دارد.

برای مثال در ایحاد این طرح باید محدودیت بسیار زیادی در خصوص جزئیات و تعداد احزا وجود دارد. این مورد برای انتقال مفهوم سریع تر و عملکرد بهتر لوگو دارای اهمیت فراوانی میباشد. همچنین رنگ و فرم در این طرح ارتباط فراوانی با فعالیت یک برند دارد. در این مقاله تا به این جا با مفهم لوگو چیست آشنا شدید. با این حال در صورت تمایل به اطلاعات بیشتر میتوانید ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

طراحی لوگو چیست؟

طراحی لوگو ایجاد نمادی با ترکیبی از متن و تصاویر است که به کاربر یا مشتری کمک می کند تا برندها را شناسایی کند و بین شرکت ها تفاوت قائل شود. لوگوها جزعی از زندگی گذشته تا کنون ما هستند. از قدیم که اولین ابزار ساخت بشر برای اولین بار ایجاد شد ، او نیاز به شناخته شدن داشته است. همچنین بسیاری از کلمات کلیدی، علائم گرافیکی، نشان ها، طرح های فیگوراتیو و هویت عمومی میتوانند به نوعی عملکردی مشابه لوگو داشته باشند. این طرح معمولا با برخی از طرح ها اشتباه گرفته میشود.

طراحی logo لوگو چیست ؟

تفاوت لوگو :

با این که لوگو مشابه با برخی از تصاویر مانند آیکون ها دارد اما از نقطه نظرات بسیاری با دیگر زمینه ها تفاوت های بسیاری دارد. آیکون ها برای انتقال مفهوم بصری مورد استفاده قرار گرفته و معمولا پس از استفاده در مکان خود ثابت مانده و استفاده تک وجهی دارند. این به معنای عدم استفاده از آن ها در فضای دیگر است. همچنین آیکونها صرفا برای راهنمای افراد در خصوص فهم یک موضوع به روشی ساده تر و سریع تر طراحی میشوند. این در حالی است. این در حالی است که طراحی لوگو برای نمایش یک برند و ایجاد قلمرو بصری در یک فضا و مکان خاص مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین نوع استفاده از این طرح بسیار گسترده بوده و در زمینه های مجازی و واقعی به صورت سه بعدی ، برجسته و… بکارگرفته میشود. در ادامه جهت معرفی این طرح به اهمیت طراحی لوگو میپردازیم.

اهمیت طراحی لوگو :

اهمیت طراحی لوگو به دلیل نمایش شخصیت یک برند بسیار فراوان است. در واقع این طرح یکی از پله های مهم برای برند سازی و شناخت بهتر توسط مخاطبین بوده که افراد متخصص در حوضه برندینگ با کمک فرم ها و رنگ بندی این طرح و ارتباط دادن آن با رویکرد ، رفتار ، اجزا و به طور کلی تمامی موارد مرتبط با شرکت و اهداف آن فعالیت ساخت یک برند را انجام میدهند. که میتوان گفت که اولین و یکی از مهمترین عوامل در این زمینه طراحی یک لوگو متناسب است. در ادامه توضیحاتی در خصوص اهمیت لوگو داده خواهد شد.

تاریخچه لوگو :

به هیچ عنوان لوگو یک طرح مدرن نیست. در واقع آنچه ما به عنوان طراحی آرم – تصاویر نمادین و نمادین که نمایانگر مارک های فردی هستند – فکر می کنیم اغلب یک پدیده مدرن محسوب می شود. اما انسان ها با استفاده از نمادها و علائم امضا برای صدها سال ، حتی هزاران سال ، خود را شناسایی و تمایز می دهند. در حقیقت ، بسیاری از کارهای طراحی نمادین در طول تاریخ ثبت شده همه چیز در مورد برقراری ارتباط هویت بصری است. تاریخ آرم ها به تاج های خانوادگی باستان ، سلسله مراتب و نمادگرایی برمی گردد.

نسخه های اولیه آرم ها در قرون وسطی (حدود 1300 میلادی) توسعه یافته اند ، زیرا مغازه ها و میخانه ها از علائم استفاده می کردند تا آنچه را که انجام می دادند ، نشان دهند. اولین طرح های مدرن آرم در اوایل دهه 1900 ایجاد شد و در کنار چاپ انبوه در حال تکامل بود. برای یک تور با هدایت سریع از طریق تاریخ طراحی آرم بخوانید ، که ارتباطات تاریخی را برجسته می کند ، و به هر کسی که امیدوار است یک آرم را طراحی کند تا چیزی قدرتمندتر و مؤثر تر ایجاد کند ، کمک کند.

برای مطالعه بیشتر ...