نحوه طراحی لوگو با حروف

نحوه ایجاد لوگو با حروف :

  1. Home
  2. »
  3. آموزش طراحی
  4. »
  5. نحوه ایجاد لوگو با حروف :

در طراحی لوگو با حروف باید به فرم، ابعاد ، فواصل و رنگ بندی آن دقت کنید. در برخی مواقع در صورتی که شما از بیش از دو طیف رنگی استفاده میکنید، بخش بندی حرف مورد نظر باید از قسمت های مناسب ایجاد گردد. با این حال پیش از طراحی، یکی از اولین سوالاتی که هنگام ایجاد لوگو باید از خود بپرسید نوع لوگوی است که می خواهید استفاده کنید. هر نوع لوگو دارای مزایا و معایبی هستند. برخی رسمی تر به نظر می رسند، در حالی که برخی دیگر انعطاف پذیرتر هستند. اما آیا می توان یک لوگو فقط با حروف ایجاد کرد؟ چرا که نه! بیایید نگاهی دقیق‌تر به انواع لوگوهایی بیندازیم که به شما اجازه می‌دهند فقط از حروف استفاده کنید و هنگام ایجاد این نوع لوگو چه مواردی را باید در نظر داشته باشید.

انواع ایجاد لوگو که فقط با حروف ایجاد میشوند :

این نوع لوگوها، سبک ها گسترده ای را شامل میشوند. در هر یک از آن ها تمرکز بر یک موضوع خاص است. لذا باید با شناخت بالای موضوع فعالیت، یکی از انواع آن را استفاده کرد. در زیر برخی از مهمترین انواع ایجاد لوگو هایی که با حروف تهیه میشوند را به صورت مختصر بیان کرده ایم.

لوگوهای مونوگرام

لوگوهای مونوگرام نوعی لوگو هستند که در عین کوتاه بودن فقط از حروف تشکیل شده است. معمولاً از مخفف یا حروف اول نام یک شخص یا شرکت استفاده می شود. با بازی با حروف می توانید افکت های مختلفی ایجاد کنید.

نمونه هایی از لوگوهای مونوگرام: Chanel، New York Yankees، General Electric،

نحوه طراحی لوگو با حروف

لوگوهای ورد مارک (در زبان عامیانه لوگو تایپ) :

از طرف دیگر، لوگوهای ورد مارک فقط از نام کامل شرکت تشکیل شده اند و نه حروف اول یا مخفف آنها. به طور کلی، شرکت هایی که این نوع لوگو را انتخاب می کنند، نام شرکتی دارند که به راحتی قابل یادآوری است و کمتر از 10 کاراکتر دارد.

نمونه هایی از لوگوهای وردمارک : سونی، فدکس، لورآل

چرا یک لوگو فقط با حروف ایجاد کنیم؟

دلایل مختلفی برای این امر وجود دارد و چندین شرکت بزرگ نیز یک لوگو بدون آیکون ایجاد کرده اند. به عنوان مثال می توان از IKEA، Netflix و Google نام برد. فقط به این دلیل که می خواهید یک لوگو مونوگرام یا وردمارک ایجاد کنید به این معنی نیست که خسته کننده خواهد بود. به طور خلاصه، اگر می خواهید نام شرکت یا نام خود را مطرح کنید، این نوع لوگوها می توانند انتخاب های عالی باشند.

هنگام ایجاد لوگو با حروف چه نکاتی را باید در نظر داشت؟

اگر می خواهید یک لوگو مونوگرام یا یک لوگو وردمارک ایجاد کنید، چه چیزی را باید در نظر داشته باشید؟ در اینجا سه راه برای موفقیت در ایجاد یک لوگو حاوی حروف وجود دارد.

اهمیت فونت

برای شروع، مهمترین عنصر یک لوگو که فقط از حروف تشکیل شده است، فونت است. از آنجایی که هیچ نمادی برای پشتیبانی از متن وجود ندارد، باید فونتی را انتخاب کنید که ارزش های شما را ارتقا دهد و پیام مناسب را ارسال کند. بنابراین، شما باید فونت مناسب را انتخاب کنید. اما از کجا شروع کنیم؟

اغلب، اولین قدم در هنگام ایجاد یک لوگو، تعریف یک پایگاه مشتری هدف و روح بخشیدن به تجارت شما است. ارزش های شما چیست؟ با کی حرف میزنی؟ بدیهی است که مخاطبان هدف شما تأثیر زیادی بر لوگو شما خواهند داشت. به عنوان مثال، اگر با مردان جوان در ورزش های شدید صحبت می کنید، احتمالاً لوگو شما با بازنشستگانی که عاشق بازی گلف هستند، متفاوت خواهد بود. این را در هنگام ایجاد لوگو در نظر داشته باشید.

انواع مختلفی از فونت ها وجود دارد، اما ما آنها را به دو دسته تقسیم می کنیم: فونت های سریف و فونت های sans-serif. فونت‌های سریف، فونت‌هایی که در انتهای حروف دارای خط‌های اضافی هستند، جدی‌تر و سنتی‌تر در نظر گرفته می‌شوند. فونت‌های Sans-serif، بدون سکته مغزی، اغلب با مدرنیته و دسترسی همراه هستند. دوست دارید مردم با دیدن لوگو شما چه احساسی داشته باشند؟ هنگام ایجاد لوگو خود، چندین فونت را امتحان کنید تا ببینید کدام یک دقیقاً نیازهای شما را برآورده می کند.

انتخاب رنگ ها

دومین جنبه مهم رنگ ها هستند. مانند فونت ها، رنگ ها می توانند به شما در انتقال یک پیام خاص کمک کنند. و از آنجایی که رنگ ها معنی دارند، مهم است که سایه های مناسب را انتخاب کنید. بیایید از ابتدا شروع کنیم: آیا به دنبال یک جلوه پویا تر هستید یا نرم؟ رنگ های گرم (قرمز، نارنجی، زرد) اغلب برای جلب توجه استفاده می شود. در حالی که رنگ های سرد (سبز، آبی و بنفش) اثر آرام بخشی دارند. سپس، شما باید بدانید که رنگ ها چه چیزی را نشان می دهند تا از اشتباه جلوگیری کنید.

به عنوان مثال، همه ما می دانیم که سبز با طبیعت و سلامتی مرتبط است، اما رنگی است که در زمینه مالی نیز استفاده می شود. آیا می دانستید که رنگ آبی بیشترین استفاده را برای لوگو شرکت ها دارد؟ این به این دلیل است که رنگ مورد علاقه بسیاری از مردم است و نشان دهنده اعتماد است.

بعد از اینکه مشخص کردید چه کسی مخاطب هدف شماست، نگاهی به لوگو رقبای خود بیندازید. اگر همه این شرکت‌ها از رنگ‌های خنثی استفاده می‌کنند، شاید ارزش آن را داشته باشد که با رنگی پویاتر متمایز شوید.

اهمیت شعار یا اسلوگان شرکتی در ایجاد لوگو هایی که با حروف تهیه میشوند :

ممکن است تصمیم بگیرید که یک شعار به لوگو وردمارک خود اضافه کنید. ممکن است بخواهید این کار را انجام دهید اگر نام کسب و کار شما توضیحی در مورد آنچه ارائه می دهید نیست. همچنین می توانید نسخه های مختلفی از لوگو خود را در صورت نیاز ایجاد کنید، یکی با شعار و دیگری بدون شعار.

هنگام ایجاد شعار برای کسب و کار خود چه نکاتی را باید در نظر داشته باشید؟ به طور خلاصه، یک شعار باید کوتاه، ساده، نماینده، صادقانه، مثبت و خوش آهنگ باشد. ترکیب های مختلف را امتحان کنید و مستقیماً به اصل مطلب بروید. با کلمات بازی کنید، به دنبال مترادف باشید و سعی کنید مسائل را بی جهت پیچیده نکنید. وقتی به یک شعار موفق فکر می‌کنیم، شعار Just do it نایک یا Eat Fresh Subway را داریم. آنها کوتاه، ساده، اما مهمتر از همه موثر هستند.

برای مطالعه بیشتر ...