نحوه طراحی لوگو و نشان برای کافه

نحوه طراحی لوگو برای کافه :

  1. Home
  2. »
  3. آموزش طراحی
  4. »
  5. نحوه طراحی لوگو برای کافه :

طراحی لوگو کافه، یکی از مهمترین قسمت های تبلیغاتی است که باید با دقت و احتیاط زیادی انجام شود. چرا که لوگو، شناسه تجاری کافه محسوب می شود و باید به گونه ای طراحی شود که با نگاه به آن، مشتریان به سمت کافه جذب شوند. به طور کلی طراحی نشان در هر زمینه ای دارای یکسری قوانین و قوائد یکسان میباشند. در این مطلب، به بررسی نحوه طراحی و ویژگی های مهم لوگو کافه پرداخته خواهد شد.

اهمیت سادگی در طراحی لوگو برای کافه :

اهمیت سادگی در طراحی لوگو برای کافه در سادگی انتقال اطلاعات به بیننده است. تصور کنید یک خودرو با سرعت 30 کیلومتر در ساعت از کافه شما رد میشود، فرد درون ماشین باید اطلاعات مهم کافه را دریافت کند. لذا یک لوگو برای کافه باید ساده و قابل فهم باشد. از طرح های پیچیده و پرتراکم خودداری کنید. سادگی لوگو، آن را به در ذهن مخاطب ماندگار کرده و همچنین راحت تر به خاطر سپرده می شود.

خوانایی :

لوگو باید قابل خواندن باشد. فونت های ساده و خوانا مانند Arial، Times New Roman و Helvetica را انتخاب کنید. از فونت های پیچیده و خوانا نشده خودداری کنید.

شناسایی یکی از موارد مهم در طراحی لوگو کافه :

لوگو یک کافه باید به گونه ای طراحی شود که به راحتی قابل شناسایی باشد. از رنگ های جذاب و جالب استفاده کنید و از ترکیب رنگ های نامناسب با کنتراست بالا و یا بسیار پایین خودداری کنید.

طرح اختصاصی :

ایجاد طرح اختصاصی یکی از موارد مهم در طراحی لوگو برای کافه و یا هر فعالیت دیگه است. در واقع تمامی نشان ها باید منحصر به فرد باشند. از الهام گرفتن از لوگو های مشابه دیگر کافه ها خودداری کنید. چرا که در ذهن مخاطب یک دیدگاه بسیار منفی خواهد بود. این مورد در برندینگ یک فاجعه است.

کاربردی :

کاربرد و کارایی در طراحی نشان کافه ، نتیجه هر طرحی میباشد. لذا لوگو باید قابل استفاده در انواع رسانه ها مانند کارت ویزیت، تابلو، سایت و … باشد. از طرفی باید به خاطر داشت که این طرح ها باید در ابعاد مختلف قابلیت استفاده داشته باشند.

اثرگذاری :

لوگو باید تاثیرگذار باشد و به خاطر سپرده شود. از طرح های جالب و جذاب استفاده کنید تا لوگو شما به خاطر سپرده شود.

ارتباط طرح لوگو با کافه مربوطه :

 مرتبط با فعالیت کافه: لوگو باید با فعالیت کافه مرتبط باشد. بنابراین، در طراحی لوگو باید به اصول رنگ شناسی و طرح های مرتبط با کافه توجه کنید.

تغییرپذیری بالا :

قابل تغییر: لوگو باید قابل تغییر باشد تا در صورت نیاز، بتوانید آن را به راحتی تغییر دهید. بنابراین، در طراحی لوگو باید به این نکته توجه کنید.

حفظ شخصیت کافه :

لوگو باید شخصیت کافه را حفظ کند. بنابراین، در طراحی لوگو باید به شخصیت کافه توجه کنید و در طراحی لوگو از آن الهام بگیرید.

قابل تفسیر ظاهری: شما میتوانید از هر مفهوم پیچیده ای در طراحی لوگو برای فعالیت های مختلف مانند یک کافه استفاده کنید. با این حال باید به خاطر داشته باشید که طرح از نظر ظاهری باید قابلیت تفسیر داشته باشد. چرا که این طرح ها باید به راحتی توسط مشتریان فهمیده شوند. بنابراین، در طراحی لوگو باید به این نکته حتماً توجه کنید.

نتیجه گیری :

در نهایت، طراحی لوگو برای کافه، نیازمند دانش و تجربه است. با توجه به ویژگی های فوق، می توانید یک لوگو منحصر به فرد و جذاب برای کافه خود طراحی کنید.

برای مطالعه بیشتر ...