فرآیند مراحل و پروسه طراحی لوگو

پروسه طراحی لوگو

  1. Home
  2. »
  3. آموزش طراحی
  4. »
  5. پروسه طراحی لوگو

طراحی لوگو رایج ترین فعالیتی است که یک طراح گرافیک انجام می دهد. شرکت های مختلف به طرح های لوگوی متفاوتی نیاز دارند. اما اساس اصلی یا نحوه طراحی لوگو تغییر نمی کند. بنابراین، در این مقاله، من قصد دارم 7 مرحله خود را برای فرآیند کامل طراحی لوگو از ابتدا تا انتها به اشتراک بگذارم.

اگر تجربه ای به عنوان یک طراح گرافیک جمع آوری کرده اید، می دانید که شروع فرآیند ایجاد یک طراحی لوگو سخت ترین کار است. بعد از اینکه طراحی را شروع کردید و پایه ای برای ساختن داشتید، همه چیز در جای خود قرار می گیرد.

پروسه طراحی لوگو

در ادامه به نکاتی که باید در فرایند و پروسه طراحی لوگو خود از ابتدا تا انتها انجام دهید، بپردازیم.

بریف طراحی لوگو

برای ایجاد یک لوگو قبل از هر چیزی باید بریف طراحی را به مراحعه کنندگان ارائه دهید. این بریف حاوی سوالاتی است که خلاصه ای از اطلاعات یک برند را به شما میدهد. لذا اولین کاری که هنگام طراحی نشان باید انجام دهید این است که با بریف طراحی لوگو شروع کنیم. بریف طراحی لوگو شامل مواردی ساده و ضروری است. این شامل تمام عناصر ضروری است که شما باید در طراحی لوگو خود قرار دهید.

شما می توانید بریف طراحی لوگو را فقط به عنوان سندی در نظر بگیرید که حاوی تمام اطلاعات حیاتی مورد نیاز در مورد مشتری و شرکت است که برای ایجاد طراحی لوگو مهم است. بریف طراحی لوگوی مناسب زندگی طراح گرافیک را بسیار راحت تر می کند.

توجه به نیاز های فعالیت

شما باید در طراحی به نیاز های فعالیت بسیار توجه کنید. اگر لوگویی که می‌خواهید بسازید یک لوگوی تجاری است، ایجاد یک بریف طراحی لوگو بسیار مهم‌تر است. چرال که این سوالات در ایجاد لوگوهای تجاری اطلاعات مهمی را به طراح ارائه میدهند که همیشه باید به آنها توجه کنید. این سوالات نیاز مندی های فعالیت را از لوگو ارائه میدهد. به عنوان مثال، اگر شرکتی که با آن کار می کنید شعار دارد. هیچکس از شرکت به شما اشاره نکرد که شعار را قرار دهید. بنابراین، شما به آنها لوگویی دادید که در آن شعار وجود ندارد. شما لوگو را ارسال کردید و بعد از بررسی فردی از شرکت با شما تماس گرفت و گفت که باید شعار را در لوگو درج کنید.

اما هیچ کس از شرکت هیچ شعاری را که قرار بود در لوگو درج شود، ذکر نکرد. بنابراین، شما در حال حاضر با انجام مجدد گیر کرده اید. به شخصه من از انجام هرگونه تغییر در لوگوهای تمام شده متنفرم. زیرا گاهی اوقات ممکن است پس از افزودن اطلاعات جدید شبیه قبل نباشد. و این یک مشکل بزرگ خواهد بود.

حتی ممکن است مجبور شوید لوگوی قبلی را حذف کنید و شروع به ساخت یک لوگوی دیگر کنید. یا گاهی اوقات ویرایش‌ها بسیار بیشتر از زمانی است که برای ساخت کل لوگو طول می‌کشد. گاهی اوقات اضافه کردن یک متن خاص به یک لوگو ساده است و گاهی اوقات بسیار سخت است. این فقط به طراحی لوگوی شما بستگی دارد.

بنابراین، اگر قبل از طراحی لوگو یک بریف طراحی می‌کردید، باید در مورد تمام آن سؤالات در مورد لوگو سؤال می‌کردید. پرسیدن این سوالات باعث صرفه جویی در وقت و انرژی شما می شود.

زیرا زمان و انرژی هر دو دارایی های ارزشمندی هستند و شما نمی خواهید آنها را صرف انجام ویرایش هایی کنید که نگران آن هستید.

همیشه به یاد داشته باشید که تفاوت بین شما و طراح گرافیک بعدی این نیست که چقدر خلاق هستید، بلکه در این است که چقدر در جلب رضایت مشتریان خود مهارت دارید و رضایت مشتری یکی از ارکان اصلی رشته ما است.

اگر مشتریانی داشته باشید که از کار شما راضی هستند، تقاضای بالایی در این زمینه شغلی خواهید داشت.

یک طراح گرافیک خوب همیشه تحقیقات کاملی انجام می دهد و یک بریف طراحی ایجاد می کند که تمام اطلاعات مربوط به لوگویی که طراحی می کند را داشته باشد. به یاد داشته باشید، طراحی لوگوی شما باید شامل نوع طراحی مورد علاقه مشتری نیز باشد.

فرآیند مراحل و پروسه طراحی لوگو

رفتار با مشتری در طراحی لوگو

از مشتری خود بپرسید که چه نوع طراحی را ترجیح می دهند. زیرا نمی خواهید بعد از ارسال طرح با شما تماس بگیرند و بگویند “هی، طرحی که ایجاد کردی برای ما کمی ظریف است. لطفاً یک طرح جدید و برجسته‌تر برای ما ارسال کنید.»

اگر آن زمان اکنون این سؤالات ساده را می پرسیدید، مجبور نبودید کل طرح را کنار بگذارید و از زمین صفر شروع کنید. همیشه سوال بپرسید زیرا باز هم امن بودن بهتر از متاسف بودن است.

اگر مشتری شما می‌گوید چرا همه این سؤالات را می‌پرسید، به آنها بگویید که فقط سعی می‌کنید مطمئن شوید که لوگویی طراحی می‌کنید که تمام جعبه‌های آنها را بررسی می‌کند و آنها از محصول نهایی راضی هستند.

یک بریف طراحی لوگو همیشه به شما کمک می کند تا از بلوک سازنده ای که با آن روبرو هستید خارج شوید و به شما کمک می کند پایه محکمی برای طراحی لوگوی مورد نظر خود ایجاد کنید. به یاد داشته باشید، بریف طراحی لوگو نیمی از لوگوی شماست. بنابراین، همیشه سعی کنید بهترین طراحی لوگو را خلاصه کنید.

جمع آوری اطلاعات برای طراحی لوگو

بعد از ایجاد بریف طراحی لوگو، مرحله بعدی که دنبال می کنم تحقیق است. من در مورد هر چیزی که مربوط به طراحی لوگویی است که می خواهم ایجاد کنم تحقیق می کنم. تحقیق مانند بسترسازی برای همه کارهایی است که قرار است با طراحی لوگو انجام دهید.

تحقیق برای طراحی لوگو می تواند آسان باشد، یا در عین حال، می تواند یکی از چالش برانگیزترین کارهایی باشد که باید انجام دهید. ولی هنگامی که تمام اطلاعات کلی در مورد طراحی لوگو را دارید، باید قوانینی را هنگام تحقیق دنبال کنید.

به عنوان یک طراح گرافیک حرفه ای، باید به خاطر داشته باشید که اطلاعاتی که مشتری به شما می دهد هرگز کافی نیست. باید بروید و نام شرکتی را که لوگوی آن را می سازید، گوگل کنید. سعی کنید اطلاعاتی را بیابید که به شما در ایجاد یک طراحی گرافیکی بهتر کمک کند.

همیشه مراقب هر چیزی باشید که ممکن است به شما در نتیجه طراحی کمک کند، زیرا تمرکز اصلی شما هنوز هم باید ساخت همان لوگوی شاهکار برای لوگوی شما باشد.

در مورد روند فعلی لوگوهایی که به نوع شرکتی که برای آن لوگو ایجاد می کنید مربوط می شود، تحقیق کنید.

ایجاد یک مفهوم ساده

در این مرحله کاری که انجام می دهید ایجاد مفاهیمی در مورد لوگویی است که طراحی می کنید. در مورد تکالیفی که به شما داده شده است فکر کنید. چه کار کردین؟ شما قبلاً به عنوان شغل نگاه می کردید و در مورد آن طوفان فکری می کردید.

شما قبلاً در مورد آن فکر می‌کردید و اینکه از چه زاویه‌ای می‌توانید آن را شروع کنید، درست مانند نحوه طوفان فکری من قبل از نوشتن این مقاله.

من به تمام زوایای ممکن که می توانم روی این مقاله کار کنم فکر می کردم. همه آن ایده‌ها را نوشتم و با ایده‌ای رفتم که احساس می‌کردم بیشترین شانس را برای رساندن پیام دارد.

شما همچنین باید تمام ایده ها و مفاهیمی را که هنگام طوفان فکری در مورد طراحی لوگویی که روی آن کار می کنید به ذهنتان خطور می کند، ترسیم کنید. شما باید آنها را ترسیم کنید. این ضروری است!

تنبل نباش. از آنجایی که همیشه به یاد داشته باشید که ایده ها به طور کامل شکل نمی گیرند، با کار بر روی آنها واضح می شوند.

نگهداری طرح های اولیه

اتود ها و طرح های اولیه و اطلاعاتی مانند نقشه ذهنی را در یک پوشه ذخیره کنید. بعد از اینکه مفهوم خوبی در مورد طراحی لوگو به دست آوردید، وقت آن است که لوگوهای DRAFT را ذخیره کنید که در ادامه کار به شما در اعمال تغییرات کمک خواهند کرد. شما نسخه های دیجیتالی ایده ای را که برای لوگو داشتید ایجاد خواهید کردید. نسخه های دیجیتال با استفاده از یک برنامه طراحی مبتنی بر برداری مانند Adobe Acrobat ایجاد می شوند.

زمان تفکر

کمی استراحت کنید و در این زمان به طرح ها فکر کنید. گاهی بهترین ایده ها و تمیمات در حالت راحتی و بدون تنش فرد ایجاد میشوند. لذا همیشه یک زمان برای استراحت و تفکر از پروژه فعلی که در حال انجام آن هستید، داشته باشید. زیرا به شما فرصت می دهد تا فکر کنید. ممکن است به شما کمک کند تا هر گونه نقصی را که متوجه آن نشده بودید، بفهمید.

بازخورد

این قسمت جایی است که شما پیش نویس ها را برای مشتری ارسال می کنید و بازخورد آنها را می خواهید. آنها بازخورد خود را به شما می‌دهند و هر تغییری را که می‌خواهند انجام دهند به شما اطلاع می‌دهند.

تسلیم

ارسال، جایی است که لوگوی نهایی را به مشتری ارسال می کنید. شما همیشه باید فرمت های لازم را که مشتری می خواهد ارائه دهید. همیشه یک کپی از فایل اصلی به آنها بدهید.

نتیجه گیری

در اینجا من روندی را که هنگام ایجاد طراحی لوگو طی می کنم با شما به اشتراک گذاشتم. لازم نیست این مقاله را دقیقاً دنبال کنید، بلکه مراحل را به عنوان یک راهنما دنبال کنید. من معتقدم که به شما کمک فوق العاده ای خواهد کرد. موفق باشید، طراحی لوگو!

برای مطالعه بیشتر ...